Firmowy merch, który nie kończy na dnie szafy. Poznaj nową kolekcję Stanley/Stella AW26
Ile firmowych bluz naprawdę chce się nosić po pracy?
Nowa kolekcja Stanley/Stella AW26 pokazuje, że odzież dla firm i marek może wyglądać jak ubrania, które sami wybralibyśmy w sklepie. Dobre fasony, grube i mięsiste dzianiny, nieoczywiste kolory oraz praktyczne kurtki sprawiają, że ubranie broni się samo, a logo może być jego naturalnym dopełnieniem.






Firmowe ubrania nie muszą wyglądać jak firmowe
Znamy ten scenariusz: koszulka rozdana podczas wydarzenia, bluza przygotowana na jubileusz firmy albo kurtka dla zespołu. Przez chwilę wszystko wygląda dobrze, ale później ubranie trafia do szafy — i rzadko z niej wraca.
Najczęściej problemem nie jest samo logo. Problemem jest produkt, którego bez logo nikt nie wybrałby dla siebie. Nietrafiony fason, zbyt cienki materiał albo typowo reklamowy wygląd sprawiają, że ubranie działa tylko przy jednej okazji.
A przecież dobry firmowy merch może pracować na markę znacznie dłużej. Jeśli jest wygodny, dobrze wygląda i pasuje do codziennego stylu, ludzie noszą go z własnej woli — do pracy, po pracy, na wyjazd czy weekend. Wtedy marka staje się częścią codzienności, a nie tylko nadrukiem przygotowanym na konkretną okazję.
Właśnie w tym kierunku idzie kolekcja Stanley/Stella AW26. Zamiast traktować ubranie wyłącznie jako powierzchnię pod znakowanie, zwraca uwagę na to, co naprawdę wpływa na jego odbiór: fason, grubość dzianiny, kolor, detale i funkcję.
Mięsista dzianina, która dobrze trzyma fason
Jedną z najbardziej zauważalnych nowości są grube bluzy wykonane z mięsistej dzianiny. Sculpter z kapturem i Former bez kaptura mają gramaturę 500 g/m². Oznacza to materiał wyraźnie grubszy od tego, który zwykle spotykamy w klasycznych bluzach reklamowych.
Nie chodzi jednak o to, żeby bluza była „ciężka w noszeniu”. Wysoka gramatura pomaga jej zachować kształt, podkreśla luźniejszy fason i nadaje całości bardziej zdecydowany wygląd. Ubranie już bez nadruku sprawia wrażenie dopracowanego elementu kolekcji.
Stanley/Stella nazywa ten kierunek Sculpted Design. Najprościej można opisać go jako bluzy, których gruba dzianina buduje formę. Dla marki oznacza to lepszy punkt wyjścia do stworzenia jakościowego merchu — zarówno z dużą grafiką, jak i subtelnym haftem czy niewielkim oznaczeniem.
Takie modele mogą dobrze sprawdzić się w kolekcjach marek premium i lifestyle, projektach dla twórców, odzieży wizerunkowej zespołu czy krótkich seriach przeznaczonych do sprzedaży.
Kolor, który nie wygląda jak z katalogu
Nie każdy projekt potrzebuje idealnie równego, gładkiego koloru. Czasami znacznie ciekawszy efekt daje ubranie, które od początku wygląda bardziej naturalnie — jak ulubiony T-shirt albo bluza noszona od lat.
W wybranych modelach AW26 gotowe ubranie jest barwione dopiero po uszyciu. Ta technika nosi nazwę garment dye. Dzięki niej kolor zyskuje większą głębię, na szwach pojawia się delikatny efekt sprania, a poszczególne egzemplarze mogą nieznacznie różnić się odcieniem.
Freestyler Super Vintage, Stella Nova Vintage, Chaser Vintage, Stella Nora Vintage i Stella Alma Vintage nie wyglądają więc jak typowa odzież bazowa z katalogu. Już przed personalizacją mają własny charakter i dobrze wpisują się w estetykę marek modowych, lifestyle’owych, muzycznych czy eventowych.
W przypadku takich produktów kolor i znakowanie najlepiej planować razem. Nadruk lub haft powinien wykorzystać efekt sprania, a nie z nim konkurować. Dobrze dobrana personalizacja może być bardziej oszczędna, ponieważ dużą część pracy wykonuje już sam materiał.
Kurtka z logo, która naprawdę chroni przed pogodą
Firmowa kurtka powinna robić coś więcej niż tylko pokazywać logo. Jeśli ma być używana podczas wydarzeń plenerowych, w drodze do pracy albo przez zespół działający w terenie, musi przede wszystkim chronić przed deszczem i wiatrem.
W kolekcji AW26 tę rolę pełnią między innymi Drifter oraz kurtki Stanley Stormer i Stella Stormer. Modele te są wodoodporne, chronią przed wiatrem, pozwalają odprowadzać wilgoć i mają podklejone szwy. Ich parametry to 10K wodoodporności oraz 5K oddychalności.
Co to oznacza w praktyce? Materiał stanowi ochronę podczas deszczu, a jednocześnie pomaga ograniczyć gromadzenie się wilgoci wewnątrz kurtki. To rozwiązanie dla firm, które potrzebują odzieży nie tylko reprezentacyjnej, ale również przydatnej w codziennym użytkowaniu.
Kolekcję uzupełniają ocieplane modele Puffer 2.0 i Puffer Gilet 2.0. Zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić dostęp do miejsca znakowania, dzięki czemu funkcjonalna kurtka lub kamizelka może stać się spójnym elementem garderoby marki.
Odzież dla zespołu, nie służbowy uniform
Spójny wygląd zespołu nie musi oznaczać identycznej koszuli albo bluzy dla wszystkich. Czasami lepszy efekt daje zestaw kilku pasujących do siebie produktów, z których każdy może wybrać coś odpowiedniego dla swojej roli i codziennego stylu.
W AW26 znajdziemy między innymi koszule wierzchnie Palmer i Stella Ember, kurtkę Chore Jacket inspirowaną klasyczną odzieżą roboczą, bluzę polo Proper, kurtki puchowe oraz kamizelkę. Produkty można łączyć w jedną, spójną garderobę, zamiast budować sztywny uniform.
Takie podejście dobrze sprawdzi się w branży kreatywnej, retailu, hotelarstwie i gastronomii, showroomach, podczas eventów oraz wszędzie tam, gdzie zespół powinien być rozpoznawalny, ale nadal czuć się swobodnie.
Największa różnica polega na tym, że ubrania mogą funkcjonować także po godzinach. Koszula wierzchnia, kurtka czy dobrze skrojona bluza nie musi wyglądać „służbowo” — może po prostu pasować do garderoby osoby, która ją nosi.
Jak stworzyć merch, który ludzie będą nosić?
Najlepszy wybór rzadko zaczyna się od przeglądania całego katalogu. Najpierw warto odpowiedzieć na kilka prostych pytań:
- Kto będzie nosił te ubrania i w jakich sytuacjach?
- Czy mają służyć przez cały rok, podczas wydarzenia, w biurze czy w terenie?
- Jaki styl najlepiej pasuje do marki: minimalistyczny, sportowy, modowy, roboczy czy bardziej klasyczny?
- Czy znakowanie ma być głównym elementem projektu, czy tylko subtelnym dopełnieniem?
- Czy powstaje jeden produkt, zestaw dla zespołu, welcome pack czy pełna mini-kolekcja?
Dopiero na tej podstawie dobieramy fason, grubość materiału, kolor i metodę personalizacji. Innej bazy potrzebuje kolekcja lifestyle’owa, innej zespół pracujący w terenie, a jeszcze innej odzież przygotowana na konferencję czy firmowy jubileusz.
W Dreamtex pomagamy przejść przez cały proces: od wyboru odpowiednich modeli Stanley/Stella AW26, przez dopasowanie kolorów i techniki znakowania, aż po przygotowanie gotowej odzieży dla marki lub zespołu
Od pomysłu do ubrania, które zostaje na dłużej
Stanley/Stella AW26 pokazuje, że firmowy merch może wyglądać jak ubrania, które sami chcielibyśmy kupić. Gruba dzianina nadaje bluzom wyrazistą formę, barwienie gotowych produktów tworzy mniej katalogowy kolor, a techniczne kurtki pozwalają przenieść branding poza biuro i halę eventową.
Najważniejszy pozostaje jednak człowiek, który ma później to ubranie nosić. Jeśli produkt pasuje do jego stylu, jest praktyczny i dobrze zaprojektowany, nie kończy na dnie szafy. Zaczyna naprawdę pracować na wizerunek marki.
Planujesz merch, odzież dla zespołu albo własną mini-kolekcję?
Porozmawiaj z nami. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie produkty z kolekcji Stanley/Stella AW26.
Inne wpisy, które mogą Cię zainteresować:
Dla kogo?
Niezależnie, czy reprezentujesz agencję, prowadzisz firmę,
czy rozwijasz własny brand
tu odpowiemy na Twoje potrzeby.

Nasze usługi
Odzież, gadżety i akcesoria z nadrukiem to coś więcej niż produkt — to sposób, w jaki Twoja marka staje się częścią codzienności.






